Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!


Strona Główna


Dzięki dofinansowaniu przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, mogliśmy zakupić sprzęt do pierwszej pomocy AED oraz czujnik wielogazowy.

12.10.2013 r.-wypadek w Borzęcinie <tutaj>
11.10.2013 r.-ćwiczenia ORLEN <tutaj>
Wizyty dzieci ze szkoły-wrzesień 2013 <tutaj>


NIEDZIELNY EGZAMIN
Informujemy że dziś tj. 22 września
br. wszyscy nasi uczesnicy szkolenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy uzyskali POZYTYWNY wynik egzaminów końcowych.
Wszystkim uczesnikom dziękujemy za przyjemnie spędzony czas podczasz szkoleń w Borzęcinie Dużym.

Przez cały wrzesień w naszej OSP gościliśmy naszych młodszym sąsiadów, mieliśmy za zadanie przekazanie wiedzy pożarniczej i medycznej dla dzieciaków z Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie.
W zależności od wieku słuchaczy nasze przekazywanie wiedzy bawiło a także uczyło, jak postępować w różnych sytuacjach w życiu codziennym.

Od dziś tj. 30.08.2013r. zaczynaja się
KPP dla członków OSP Zaborów.
Strażacy biorący udział w szkoleniu to:
-Poddenek Radosław
-Regulski Wojciech
-Miros Rafał
-Dobruś Mariusz
-Białobrzeski Michał
-Kuciński Dominik
-Sachogłuchowicz Paweł


W dniu 25 czerwca br. jednostka OSP Zaborów brała udział w ćwiczeniach "RYCZYWÓŁ 2013" zorganizowanych przez KW PSP Warszawa w ramach WOO Kompania "LEGIONOWO".
Galeria dostępna <tutaj>

Galeria majówka 2013 <tutaj>
Aktualizacja wyjazdów <tutaj>
 

Zgodnie z najnowszymi prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w ciągu najbliższej doby-(24.05.13 br.), na przeważającej części województwa Mazowieckiego wystąpią wyjątkowo intensywne opady deszczu, które w sumie mogą osiągną wartość ponad 60 mm, czyli więcej niż wynosi średnia wieloletnia suma opadów dla miesiąca maja.  Szczególnie intensywne opady są spodziewane w drugiej połowie nocy. Strefa opadów przemieszcza się z południowego-wschodu w kierunku północno-zachodnim. Obecnie (popołudnie) intensywny opad występuje już na pograniczu województw mazowieckiego i lubelskiego.

Spodziewane opady nie powinny wprawdzie spowodować zagrożenia na głównych rzekach naszego województwa (tj. na Wiśle, Narwi i Bugu), ale mogą wywołać liczne podtopienia lokalne oraz przepełnienie wodą zagłębień bezodpływowych, melioracji szczegółowej i podstawowej oraz lokalnych rzekach.  Największe nasilenie tych zjawisk spodziewane jest w centralnej części województwa.

W związku z prognozowanym zagrożeniem meteorologicznym wszystkim siłom i środkom ochrony przeciwpożarowej będącym na terenie PWZ polecamy sprawdzić sprzęt do usuwania wody (pompy szlamowe i pływające), agregaty prądotwórcze i sprzęt oświetleniowy, zapasy paliw płynnych, oraz ubrania ochronne, w tym do pracy w wodzie.

oryginalny tekst: www.kppspblonie.pl


27.04.2013 r.
Ćwiczenia z wykorzystaniem nowego sprzętu ratownictwa drogowego LUKAS oraz przetestowanie jego możliwości.
Krótka fotoleracja:
<kliknij zdjęcie>

ospzaborow.waw.pl
a także w galerii-ćwiczenia

 16 kwietnia br. fotorelacja z pożaru traw.
ospzaborow.waw.pl

Wypadek 8 kwietnia br. fotorelacja

 

Aktualności 2012
Aktualności 2011
    
Nasz adres:
Ochotnicza Straż Pożarna
w Zaborowie
ul. Stołeczna 180
05-083 Zaborów
tel/fax (0-22) 725-96-29
e-mail: ospzaborow@interia.pl