Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


Strona Główna


Dzięki dofinansowaniu przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, mogliśmy zakupić sprzęt do pierwszej pomocy AED oraz czujnik wielogazowy.

12.10.2013 r.-wypadek w Borzęcinie <tutaj>
11.10.2013 r.-ćwiczenia ORLEN <tutaj>
Wizyty dzieci ze szkoły-wrzesień 2013 <tutaj>


NIEDZIELNY EGZAMIN
Informujemy że dziś tj. 22 września
br. wszyscy nasi uczesnicy szkolenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy uzyskali POZYTYWNY wynik egzaminów końcowych.
Wszystkim uczesnikom dziękujemy za przyjemnie spędzony czas podczasz szkoleń w Borzęcinie Dużym.

Przez cały wrzesień w naszej OSP gościliśmy naszych młodszym sąsiadów, mieliśmy za zadanie przekazanie wiedzy pożarniczej i medycznej dla dzieciaków z Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie.
W zależności od wieku słuchaczy nasze przekazywanie wiedzy bawiło a także uczyło, jak postępować w różnych sytuacjach w życiu codziennym.

Od dziś tj. 30.08.2013r. zaczynaja się
KPP dla członków OSP Zaborów.
Strażacy biorący udział w szkoleniu to:
-Poddenek Radosław
-Regulski Wojciech
-Miros Rafał
-Dobruś Mariusz
-Białobrzeski Michał
-Kuciński Dominik
-Sachogłuchowicz Paweł


W dniu 25 czerwca br. jednostka OSP Zaborów brała udział w ćwiczeniach "RYCZYWÓŁ 2013" zorganizowanych przez KW PSP Warszawa w ramach WOO Kompania "LEGIONOWO".
Galeria dostępna <tutaj>

Galeria majówka 2013 <tutaj>
Aktualizacja wyjazdów <tutaj>
 

Zgodnie z najnowszymi prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w ciągu najbliższej doby-(24.05.13 br.), na przeważającej części województwa Mazowieckiego wystąpią wyjątkowo intensywne opady deszczu, które w sumie mogą osiągną wartość ponad 60 mm, czyli więcej niż wynosi średnia wieloletnia suma opadów dla miesiąca maja.  Szczególnie intensywne opady są spodziewane w drugiej połowie nocy. Strefa opadów przemieszcza się z południowego-wschodu w kierunku północno-zachodnim. Obecnie (popołudnie) intensywny opad występuje już na pograniczu województw mazowieckiego i lubelskiego.

Spodziewane opady nie powinny wprawdzie spowodować zagrożenia na głównych rzekach naszego województwa (tj. na Wiśle, Narwi i Bugu), ale mogą wywołać liczne podtopienia lokalne oraz przepełnienie wodą zagłębień bezodpływowych, melioracji szczegółowej i podstawowej oraz lokalnych rzekach.  Największe nasilenie tych zjawisk spodziewane jest w centralnej części województwa.

W związku z prognozowanym zagrożeniem meteorologicznym wszystkim siłom i środkom ochrony przeciwpożarowej będącym na terenie PWZ polecamy sprawdzić sprzęt do usuwania wody (pompy szlamowe i pływające), agregaty prądotwórcze i sprzęt oświetleniowy, zapasy paliw płynnych, oraz ubrania ochronne, w tym do pracy w wodzie.

oryginalny tekst: www.kppspblonie.pl


27.04.2013 r.
Ćwiczenia z wykorzystaniem nowego sprzętu ratownictwa drogowego LUKAS oraz przetestowanie jego możliwości.
Krótka fotoleracja:
<kliknij zdjęcie>

ospzaborow.waw.pl
a także w galerii-ćwiczenia

 16 kwietnia br. fotorelacja z pożaru traw.
ospzaborow.waw.pl

Wypadek 8 kwietnia br. fotorelacja

 

Aktualności 2012
Aktualności 2011
    
Nasz adres:
Ochotnicza Straż Pożarna
w Zaborowie
ul. Stołeczna 180
05-083 Zaborów
tel/fax (0-22) 725-96-29
e-mail: ospzaborow@interia.pl